Uncategorized

Evinizde Yapabileceğiniz Kolay Kebap Tarifleri

evinizde yapabileceginiz kolay kebap tarifleri

evinizde yapabileceginiz kolay kebap tarifleri

Et ve kebaptan vazgeçemeyenler için evde yapılabilecek kebap çeşitleri ve birbirinden farklı pratik tarifler vardır. Evinizde yapabileceğiniz kolay kebap tarifleri arasında İskender en çok tercih edilenler arasındadır. Hazır yaprak döner etinden kolayca yapılabilen İskender sayesinde, evinizde farklı lezzetleri tadabilirsiniz. Kebap yaparken tüm malzemeleri karıştırmak ve yanmaması için özenle pişirmek son derece önemlidir.  Püf noktalarına dikkat edildiğinde evde kebap yemek daha lezzetli bir hale gelebilir. Aynı zamanda sitemizden Evde Nasıl Kebap Yapılır? gibi konular hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Adana Kebaptan Vazgeçemeyenlere Öneriler

Adana ve Urfa Kebap’tan vazgeçemeyenler için evde hazırlanması gereken malzemeler son derece pratiktir. Dana eti, pul biber, isot, tuz, kuyruk yağı ile birlikte evde Adana Kebap yapmak son derece kolaydır.

  • Bulgur pilavı, yoğurt ya da közlenmiş biber, Adana Kebap yanında servis edilebilecek alternatifler arasındadır.
  • Evinizde yapabileceğiniz kolay kebap tarifleri sayesinde kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.
  • Adana Kebap yerine evde patlıcan kebabı da yapabilirsiniz.
  • Patlıcan, hazırlanmış et ve domates gibi malzemeler ile tüm ürünleri şişe dizerek evinizde lezzet şöleni verebilirsiniz.

Orman kebabı seçeneği: Sebze ve et kombinasyonlarını seviyorsanız evinizde orman kebabı yapmanız da son derece kolaydır. Küp şeklinde kestiğiniz etleri, bezelye, havuç ve patates ile harmanlayarak sulu bir kebap türü ortaya çıkarabilirsiniz. Orman kebabı özelikle Batı Anadolu Bölgesi’nde son derece popülerdir.

Gaziantep Usulü Soğan Kebabı

Soğan kebabı, Gaziantep yöresine ait en has lezzetlerden bir tanesidir. Evinizde yapabileceğini kolay kebap tarifleri arasındaki soğan kebabı, farklı tatlar arayışında olanlar için vazgeçilmezdir.

  • 2 ya da 3 soğan ve kıyma kebabın hazırlanması için yeterlidir.
  • Pul biber, tuz ve iç harcı iyice karıştırıldıktan sonra soğanın arasına konularak fırına verilir.
  • Kısa sürede hazırlanan ve hızlı bir şekilde pişen kebap sayesinde evinizde misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayabilirsiniz.
  • Soğan kebabı yanında közlenmiş biber ve domates en çok servis edilen alternatifler arasındadır.

Evde yapılabilecek kebap seçeneklerinin fazla olması, hem zamandan tasarruf etmeniz hem de daha ekonomik olması nedeniyle son derece avantajlıdır. Sizde farklı kebap önerileri ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.